• Walentynki 2024

• Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. 14 lutego obowiązywał specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze udekorowano w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych.

Kilka dni przed Dniem Świętego Walentego z inicjatywy samorządu uczniowskiego zorganizowano pocztę walentynkową. Na korytarzu ustawiono kartonową skrzynkę, do której chętni uczniowie mogli wrzucać „walentynki” – kartki lub liściki skierowane do szkolnych sympatii (w większości własnoręcznie wykonane). Wśród obdarowanych nie zabrakło także nauczycieli i wychowawców.

Warto zaznaczyć, że walentynkowa korespondencja wcale nie dotyczy wyłącznie zakochanych. Jest wyrazem przyjaźni, wdzięczności, serdeczności, życzliwości, okazją do skierowania miłych słów. Dzień świętego Walentego to święto, które pokazuje nam, jak bardzo ważną rzeczą w życiu człowieka jest posiadanie obok siebie drugiej osoby.

• Jasełka w Domu Ludowym w Wydrzy

• 28 stycznia 2024 r. w Domu Ludowym w Wydrzy odbyły się Jasełka, w których wzięły udział dzieci z przedszkola. Na scenie wystąpili także uczniowie, którzy uczęszczają do placówki klubowej w Wydrzy, śpiewając kolędy jako Anielski Chórek. W programie artystycznym znalazł się jeszcze występ Pastuszków, kolędy w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich „Wydrzowianie” oraz zespołu Jarzębina z Krawców. Gościem uroczystości był także Wójt Gminy Grębów – Pan Kazimierz Skóra, który pogratulował dzieciom występu i zapowiedział planowany na ten rok remont szkoły: termomodernizację budynku.

Każdy uczestnik wspólnego kolędowania otrzymał drobny upominek – dziękujemy!

Dzieciom życzymy kolejnych scenicznych sukcesów!