• Świąteczne życzenia

• “W ten wigilijny dzień zaśnieżony,
            kiedy w kościele uderzą dzwony,
            przyjmijcie gorące życzenia radości,
            a w Nowym Roku szczęścia,
            zdrowia i pomyślności.”

Nadchodzący okres świąt Bożego Narodzenia to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka. Dlatego w tych wyjątkowych dniach życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi wiele radości, spokoju i ciepła. Niech wspólnie spędzone chwile wypełni atmosfera miłości i wzajemnej życzliwości. A Nowy 2024 Rok niech przyniesie wiele sukcesów i spełnionych planów.

Dyrektor ZSPiP w Wydrzy Radosław Grębowiec

Grono Pedagogiczne

• POMOGĘ, BO MOGĘ!

Zebrano kilka kartonowych pudełek darów w postaci artykułów spożywczych z długą datą ważności, środków czystości i higieny osobistej. Wśród podarunków znalazły się również artykuły szkolne, słodycze, ubranka dla najmłodszych, gry edukacyjne, książeczki i zabawki. Wszystkim darczyńcom w imieniu dzieci z Domu Dziecka serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

Pamiętajmy, dobro powraca!

• Kreatywna lekcja geografii w klasie VII

• Uczniowie klasy VII na lekcji geografii zgłębiają wiedze na temat środowiska przyrodniczego w Polsce. Jednym z tematów omawianego działu było poznanie głównych typów gleb w naszym kraju. Zdobycie wiedzy teoretycznej wpłynęło na zorganizowanie kreatywnej lekcji, podczas której uczniowie mieli możliwość stworzenia własnego profilu glebowego wykorzystując do tego produkty spożywcze. Siódmoklasiści wykazali się dużą pomysłowością w swoich pracach. Powstały bardzo “smaczne” gleby bielicowe, brunatne, rędziny oraz czarnoziemy z produktów tj.: płatki owsiane i kukurydziane, herbatniki, ciasteczka czekoladowe, banany czy kiwi. Kreatywna lekcja dostarczyła uczniom wiele pozytywnych emocji, a zdobyta wiedza przełożyła się na efektywną pracę. Poniżej prezentujemy powstałe modele.

• Maraton Pisania Listów

• W dniu 7 grudnia uczniowie klas IV-VIII SP wzięli udział w akcji Maraton Pisania Listów przy współpracy z Amnesty International.  To największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Jednoczy siły ludzi z całego świata, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. W tym celu pisane są listy do decydentów, którzy mają konkretny wpływ na życie prześladowanych obrońców praw człowieka lub bezpośrednio do osób pokrzywdzonych, aby dodać im sił. W tym roku wskazano jedenaście historii. Nasze listy mogą wpłynąć na zmianę ich sytuacji życiowej. Wśród nich są m.in. Andrzej Poczobut dziennikarz polskiego pochodzenia skazany na osiem lat więzienia przez reżim Łukaszenki. Akcja była dla naszych uczniów okazją do przybliżenia tematyki praw człowieka. Pomogła również kształtować postawy prospołeczne. Uczniowie i nauczycieli napisali wspólnie 29 listów. Dziękujemy Wam kochani.

• Mikołajki

• Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia 2023 r. wszystkie dzieci, te młodsze i te nieco starsze, już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nadsłuchując „mikołajowych” dzwoneczków. Biały puch za oknem, pięknie przystrojone sale, błyszczące setkami światełek choinki i wszechobecne skrzaty roztaczały niesamowitą, świąteczną atmosferę.

Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i tuż po południu odwiedził szkołę. Nasz gość zaczął swoją wizytę od uczniów klas I-III, a następnie udał się do przedszkola. Niektóre dzieci po raz pierwszy witały Mikołaja i wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość. Każda grupa przygotowała dla Mikołaja króciutki występ, po którym Święty rozdawał dzieciom prezenty. Spotkanie z niezwykłym gościem sprawiło dużo przyjemności, uśmiechu i zabawy. Na zakończenie zrobiliśmy całe mnóstwo pamiątkowych zdjęć, a Mikołaj obiecał, że odwiedzi nas już za rok! Dziękujemy!

• Andrzejki w przedszkolu

• Andrzejki to magiczny czas, kiedy każdy z nas może sprawdzić, czy spełnią się jego najskrytsze marzenia. Również w przedszkolu zorganizowano cały dzień wypełniony wróżbami i zabawami andrzejkowymi. Sale, które każdego dnia służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne świec, kluczy, czarnych kotów, czarownic, pajęczyn, talii kart, gwiazd i serpentyn. Dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów andrzejkowych i dzięki wróżbom „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… Wróżby przeplatane były tańcami i zabawami przy muzyce dla najmłodszych oraz słodkim poczęstunkiem.

Tegoroczna zabawa andrzejkowa była okazją do wspaniałej zabawy i dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych emocji.

• Szkolne Andrzejki

• 29.11.2023 r. w naszej szkole postanowiliśmy roztoczyć magiczną atmosferę biorąc udział w zabawie andrzejkowej. W całym budynku rozbrzmiewała muzyka. Uczniowie wraz z wychowawcami zgłębiali tajniki zwyczajów andrzejkowych.

Oprócz zabawy tanecznej uczniowie szkoły podstawowej mogli uczestniczyć we wróżbach, które oczywiście wszyscy traktowali jako świetną zabawę. Oprawę muzyczną oraz efekty świetlne przygotował Dj Mariano, a całość uzupełniła klimatyczna dekoracja.

Wspólna zabawa minęła wszystkim miło i bardzo szybko. Uczniowie mogli się przekonać, że tradycyjne andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa, której nie zabrakło.