• Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

• 27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, ustanowiony w 2005 r. przez Zgromadzenie Narodowe ONZ w rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Tegoroczny temat przewodni jego międzynarodowych obchodów to „Dom i przynależność”.

Nasza szkoła włączyła się do obchodów - na lekcjach historii w klasie 7 i 8 – dzięki materiałom z Muzeum POLIN obejrzeliśmy filmy edukacyjne o społeczności żydowskiej w Krakowie. Ponadto uczniowie kl. 8 wykonali tablicę poświęconą zagładzie narodu żydowskiego. Zapraszamy do jej obejrzenia.

Izabela Pędziwiatr

• Zimowy wyjazd do kina - 18.01.2023 r.

• W nagrodę za udział w Jasełkach podczas "Spotkania z Kolędą" w Domu Ludowym w Wydrzy, dzieci z przedszkola oraz uczniowie należący do "Anielskiego Chórku" wraz z rodzicami odwiedzili kino. Ponury zimowy dzień uświetnił film pt. "Kot w butach". Radości nie było końca!

Dzięujemy Panu Wójtowi Gminy Grębów za zasponsorowanie wyjazdu!

• Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

• 15 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły wystapiły w GCK w Grębowie na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Dzieci zaprezentowały pastorałkę pt. "Maleńka Młość". Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• Dzień Babci i Dziadka

• 13 stycznia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość - świętowaliśmy wspólnie Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej pod czujnym okiem wychowawczyń przedstawiły wyjątkowe Jasełka, natomiast dzieci z przedszkola zaprezentowały wiersze, piosenkę oraz taniec, które ćwiczyły na tą uroczystość. Wytęp zakończył się wspólnym odśpiewaniem gromkiego „Sto lat!”.

W przepięknej, jeszcze świątecznej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Wszystkie dzieci wręczyły babciom i dziadkom drobny, samodzielnie wykonany podarunek, a następnie zaprosiły bliskich na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W ten szczególny sposób wyraziły swoim babciom i dziadkom szacunek i po raz kolejny podziękowały za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To były naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

• Spotkanie z Kolędą w Wydrzy

• 08.01.2023 r. w Domu Ludowym w Wydrzy odbyło się świąteczne Spotkanie z Kolędą, nie zabrakło również uczniów i przedszkolaków z naszej szkoły. Zespół „Wydrzowianie”, gospodarze wydarzenia, wprowadził nas w piękny, nostalgiczny nastrój i noworoczny klimat. Następnie dzieci z Przedszkola przedstawiły historię Bożego Narodzenia, przeplecioną kolędami oraz uroczym układem tanecznym. Najmłodsi artyści wzruszyli nawet najtwardsze serca. Nasi starsi uczniowie należący do Klubu w Wydrzy wystąpili jako Anielski Chór prezentując swój wyjątkowy repertuar. Dopełniłem wydarzenia był występ "Kapeli Jaśki", a o klimatyczną oprawę muzyczną zadbał Pan Piotr Jajko.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, organizatorom, rodzicom, dzieciom oraz przybyłym gościom za wzięcie udziału w tym jakże ważnym wydarzeniu dla naszej lokalnej społeczności!