• Akcja "Sprzątanie świata"

• Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

• Jesień w Przedszkolu

• Do naszego przedszkola zawitała jesień już na dobre. W salach pojawiły się kolorowe jesienne kąciki przyrodnicze, w których znajdują się kasztany, żołędzie, owoce, warzywa i liście. Jesień hojnie nas obdarowuje, a jej dary służą dzieciom do zabaw i zajęć edukacyjnych.

• Spotkanie z Policjantem

• Każdego września tuż po rozpoczęciu roku szkolnego naszą szkołę odwiedza Pan Policjant, który uczy najmłodszych bezpiecznych zachowań na drodze. Rozmowy odbyły się na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, utrwalono znajomość niektórych znaków drogowych. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków była możliwość obejrzenia samochodu policyjnego.

Panu Policjantowi z Posterunku Policji w Grębowie – Marcinowi Drewnianemu serdecznie dziękujemy za wizytę.

• Udział w projekcie "Klasa z drewna"

• Nasza szkoła jest jedną z placówek, które zwyciężyły w konkursie zorganizowanym przez Lasy Państwowe pt. „Klasa z drewna”. Celem konkursu jest propagowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, a także zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie lasów w naszym środowisku.

Pozyskane środki z projektu „Klasa z drewna” w wysokości 99 202,05 zł pozwolą na zakup obiektów małej architektury dla szkoły, uczniom na uczestnictwo w zajęciach terenowych i udział w żywych lekcjach przyrody, a nauczycielom ułatwią przygotowanie zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu.

Projekt zostanie zrealizowany na terenie ZSPiP w Wydrzy przed budynkiem szkoły, gdzie znajduje się plac zabaw dla dzieci. Teren do prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz zajęć rekreacyjnych zostanie przygotowany z wykorzystaniem surowca naturalnego, jakim jest drewno – zakup wiaty edukacyjnej, ławek, stołów, ogrodzenia, siedzisk, koszy. Zostaną zakupione tablice edukacyjne, domki dla owadów, ule dydaktyczne, gry edukacyjne, elementy placu zabaw. Drewniane obiekty oraz nasadzenia różnych gatunków roślin, drzew, krzewów, bylin przyczynią się do promowania leśnictwa, edukacji przyrodniczej oraz uwrażliwienia uczniów na właściwe postawy ekologiczne.

• Akcja "Szkoły pełne talentów 2"

• Drodzy Rodzice, nasza szkoła już po raz drugi przystępuje do akcji sieci sklepów LIDL pt. „Szkoły Pełne talentów”.  Zachęcamy Państwa do udziału w akcji i wsparcia naszej placówki. Zbierając kupony promocyjne „Talenciaki” możemy doposażyć szkołę w nowoczesne pomoce dydaktyczne. „Talenciaki” będą przekazywane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach stacjonarnych LIDL za każde 50 złotych wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. „Talenciaki” można aktywować poprzez platformę dostępną na  www.lidl.pl/szkoly lub przekazać w tradycyjnej formie do szkoły, gdzie czekają już przygotowane specjalne pudełka.

Gorąco zachęcamy Państwa do wsparcia!