• Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

• 18 maja uczniowie naszej szkoły, którzy zwyciężyli w Finale Powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, wzięli udział w Finale Wojewódzkim, który odbył się w Szkole Podstawowej w Jaćmierzu k. Sanoka. Drużyna przygotowana przez Panią Martę Gładysz dzielnie reprezentowała naszą szkołę.

Uczestnicy rozpoczęli zawody od części teoretycznej rozwiązując testy z przepisów ruchu drogowego. Następnie drużyny rywalizowały w konkurencji udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w symulowanym wypadku drogowym. W kolejnej części turnieju, pomimo niesprzyjającej pogody, rywalizacja przeniosła się na tor rowerowy składający się z przeszkód oraz do miasteczka ruchu drogowego, gdzie zawodnicy mogli wykazać się swoją wiedzą w praktyce.

Nasi uczniowie wywalczyli wysokie 8 miejsce w województwie, co jest ogromnym sukcesem dla szkoły. Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• Wyjazd na spektakl pt. "Plastusiowy Pamiętnik"

• Juz po raz kolejny aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza gościli na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury. W wyjeździe na spektakl uczestniczyli najmłodsi, uczniowie klas I-III oraz dzieci z przedszkola.

„Plastusiowy Pamiętnik” to spektakl oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. W adaptacji utworu uwzględniono treści najbardziej edukacyjne, mówiące o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości. Historia porusza w sposób szczególny wyobraźnię – niezależnie od wieku. To właśnie dzięki wyobraźni można przenieść się w kolorowy świat – pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe.

Spektakl wzbogaciła piękna scenografia, barwne kostiumy, ciekawa choreografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów.

• Święta majowe

• Majowe uroczystości były okazją do przeprowadzenia lekcji patriotycznych. Uczniowie klasy IV i V recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce świątecznej. Przypomniano o znaczeniu Konstytucji Majowej dla Polaków, którzy znaleźli się pod zaborami. Lekcjom towarzyszyły filmiki o tematyce historycznej. Dla młodszych uczniów i przedszkolaków film o barwach narodowych, a dla starszych ,,Żywe obrazy" twórcy konstytucji. Nad całością czuwała A.Gądek.

2 maja-Dzien Flagi-wywieś flagę!