• Dzień Czekolady

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się Dzień Czekolady przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie poszczególnych klas przygotowywali czekoladowe pyszności lub przynosili różne wyroby czekoladowe. Klasa 8 przygotowała quiz na temat historii czekolady w Europie. "Smakowitym" zakończeniem było testowanie czekoladowych smakołyków, a szczególnym powodzeniem cieszyła się czekoladowa fontanna.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Wydrzy bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Pragniemy zachęcić uczniów do czytania i wzbogacania swojej wiedzy. Wiemy ,że w dobie komputerowej zainteresowanie książką  zmniejsza się.  Większość dzieci niechętnie sięga po lektury, wybiera adaptacje filmowe lub korzysta z gotowych opracowań . Wyjściem z tej sytuacji jest powyższy program. Podjęliśmy się przygotowania zadań służących poprawie stanu czytelnictwa. Wspólnie z uczniami i przy aprobacie rodziców stworzyliśmy listę nowości, które zakupiliśmy do biblioteki szkolnej. Nasz katalog wzbogacił się o 78 woluminów i 4 audiobooki, i liczy 3080 pozycji , bez podręczników. Wyposażenie biblioteki wzbogaciło się o laptop, który służy dla nauczyciela bibliotekarza i dla czytelników. Wśród nowości czytelniczych znalazły się książki o tematyce historycznej, nowe lektury, pozycje z dziedziny fantastyki, pamiętniki, baśnie, wydawnictwa o tematyce krajoznawczej, wiersze i zagadki.  Są to audiobooki: ,,Bajki terapeutyczne”, ,,Pięciopsiaczki, ,,Mądra głowa zna przysłowia”, ,,Dziadek do orzechów”.

Dla czytelników zakupiono:

-Zagadki, wierszyki. Ciekawostki o Krakowie

-Zapach czekolady. Najpiękniejsze wiersze

-Kocha, lubi, szanuje, czyli jeszcze o uczuciach

-O chłopcu, który był kotem

-Duchy polskich miast i zamków

-PAX

-Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży

--Srebrny chłopiec

-Dwa serca anioła

-Jajecznica Kolumba

-Skąd te krzywe usta, Bolesławie?

-Mamy niepodległość

-Biblia dla dzieci