• Polska - Moja Ojczyzna, obchody Narodowego Święta Niepodległości

• 11 listopada uczniowie należący do samorządu szkolnego wzięli udział w gminnych uroczystościach obchodów Narodowego Dnia Niepodległości. Uczniowie wraz z innymi uczestnikami przemaszerowali spod Gminnego Centrum Kultury w Grębowie na stadion LZS Grębów. Tam odbyła się część artystyczna: koncert z udziałem zespołów GCK, wystawa prac patriotycznych, ognisko patriotyczne. Dodatkowo każdy miał możliwość skosztowania wojskowej grochówki.

• Obchody Narodowego Święta Niepodległości

• W piątek 10 listopada w szkole odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Od samego rana czuć było odświętną, patriotyczną atmosferę. Na szkolnym holu przygotowano okolicznościowe gazetki prezentujące nasze barwy i symbole narodowe. Cała społeczność szkolna otrzymała symboliczne biało-czerwone kotyliony.

Na początku uczniowie w trzech kategoriach wiekowych wzięli udział w Pierwszym Biegu Niepodległości. Zadaniem było wykonanie kilku okrążeń wokół boiska sportowego Orlik.

Przedszkolaki w swojej sali zatańczyli uroczyście poloneza, zagrali na instrumentach i zaśpiewali piosenkę o Polsce.

O godzinie 11.11 na szkolnym korytarzu uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali hymn narodowy. Następnie po krótkiej części artystycznej zwycięzcom biegu wręczono medale i dyplomy.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku z tego wyjątkowego dnia:

#SzkołaDoHymnu

• Pamiętamy o zmarłych

• Kształtowanie charakteru młodych ludzi rozpoczyna się od wychowywania w odpowiedzialności za starsze pokolenie, uczenia szacunku do zmarłych, podtrzymywania tradycji.

Każdego roku przed dniem 1 listopada, aby uczcić pamięć Pani kierownik Marii Głowackiej, szkoła obejmuje opieką jej grób. Na mogile zapalane są znicze i stawiane symboliczne kwiaty.

• Odwiedziny cmentarza z okresu I wojny światowej

• W piątek 27 października, podtrzymując coroczną tradycję uczniowie kl.V i VI pod opieką wychowawcy A.Gądek odwiedzili cmentarz poległych w czasie I wojny światowej. Uczniowie zapalili symboliczne znicze i uporządkowali teren wokół mogił. Zebrane śmieci zostały przyniesione i złożone do kubłów.