• Pasowanie na ucznia

• czwartek 19 października 2023 r. uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli rodzice pierwszoklasistów.
            Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym pierwszaków, przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni klasy I - pani Marty Gładysz. Dzieci wzorowo udowodniły, że zasługują na to, by zostać prawdziwymi już uczniami. Następnie odbyło się ślubowanie -każdy pierwszoklasista z przejęciem powtarzał wyuczone słowa.

Po ślubowaniu Pan Dyrektor Radosław Grębowiec dokonał aktu pasowania na ucznia, dotykając dużym ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty. Później, prawdziwym już uczniom klasy I, zostały wręczone dyplomy i drobne upominki.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły!

• Uroczyste obchody 250-lecia Komisji Edukacji Narodowej

• W piątek 13 października odbyły się uroczyste obchody 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali uroczystą akademię.

Wychowawcy poszczególnych klas przybliżyli swoim uczniom historię powstania pierwszego ministerstwa edukacji i dzieje szkolnictwa. Uzupełnieniem informacji były wystawy ukazujące zmiany w szkolnictwie, a co za tym idzie w życiu codziennym. Eksponaty ukazywały dawne czasy i uświadamiały postęp, który dokonał się i ulepszył życie uczniów.

Zwiedzający wystawę mogli obejrzeć zdjęcia uczniów w fartuszkach szkolnych, nauczycieli uczących w poprzednich latach. Wśród eksponatów znajdowały się podręczniki, zeszyty, rysunki, tornistry, gazetki, lampy, kroniki szkolne, radio oraz pierwszy dzwonek ręczny.

Rocznicy tej poświęcona została uroczysta akademia, podczas której głos zabrał Pan Dyrektor Radosław Grębowiec, który powitał zgromadzonych uczniów, nauczycieli emerytów, gości, a nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym podziękował za trud włożony w tworzenie naszej szkolnej społeczności oraz wręczył nagrody. Nie mogło także zabraknąć gromkiego „Sto lat!”

Podczas akademii ogłoszono także wyniki konkursów szkolnych:

- Konkursu literackiego dla kl. IV-VIII: „Moja szkoła za 25 lat”,

- Konkursu plastycznego dla kl. I-III: „Moja szkoła w różnych porach roku”,

- Konkursu plastycznego dla kl. I-VIII: „Portret nauczyciela).

Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. IV-VIII pod opieką Pani Anny Gądek, Pani Izabeli Pędziwiatr, Pani Agaty Kozimali, Pani Teresy Ciby i Pani Magdaleny Dec.

Za wypożyczenie eksponatów serdecznie dziękujemy Pani Marii Pliszka, Pani Marii Jabłońskiej, Pani Annie Gądek, Pani Barbarze Jaskot, Pani Agnieszce Czerniec oraz Pani Agacie Kozimala.

Zaproszonym gościom, nauczycielom, uczniom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego święta składamy serdeczne podziękowania.

• Dzień chłopaka w Przedszkolu

• W piątek 29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę! W każdej grupie przedszkolnej przygotowane były dekoracje, a chłopcy mieli specjalne elementy ubioru wyróżniające ich podczas tego wyjątkowego święta. Każde dziecko otrzymało upominek, a dobrej zabawy nie było końca

• Wycieczka do Rzeszowa

• Zbliżający się Dzień Chłopaka był wspaniałą okazją dla uczniów klas V – VIII do wspólnego wyjazdu. Dnia 28 września bieżącego roku uczniowie wraz z opiekunami Magdaleną Dec, Teresą Cibą i Anną Gądek wybrali się szynobusem do Rzeszowa. Pierwszą atrakcją był pobyt w Fly Parku. Dzieci w strojach sportowych odbyły krótką rozgrzewkę z trenerem oraz zapoznały się z regulaminem obowiązującym na terenie parku trampolin. Uczniowie przez dwie godziny korzystali z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, równoważni, koszów do koszykówki, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia nie opuszczały dzieciaków nawet na sekundę. Po wyjściu z FlyParku korzystając z komunikacji miejskiej, udaliśmy się pod główny budynek Uniwersytetu Rzeszowskiego na ul. Rejtana. Wyjazd dostarczył wszystkim wiele radości i nowych doświadczeń. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy późnym wieczorem do domu.