• DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA

• Uwaga! Począwszy od 7 marca, w każdy poniedziałek w godzinach 18-20 przy darmowym całodobowym Dziecięcym Telefonie Zaufania 800 12 12 12 będzie dyżurował radca prawny, który udzieli specjalistycznej pomocy w sprawach cudzoziemców i uchodźców.

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę i napływem uchodźców do Polski Rzecznik Praw Dziecka uruchomił dodatkowe dyżury specjalistów, z którymi można porozmawiać, dzwoniąc na bezpłatny Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12.

Dla wszystkich dzieci, młodzieży, ale i rodziców, którzy potrzebują pomocy w tym strasznym wojennym czasie, a nie znają języka polskiego, od środy 2 marca przy darmowym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 dyżuruje psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim). Terminy dyżurów poniżej.

Jako że sporo dzwoniących osób szukało też jednak informacji i pomocy w rozwiązaniu kwestii związanych z przepisami polskiego prawa dotyczącymi pobytu cudzoziemców i uchodźców, Rzecznik zdecydował o uruchomieniu w DTZ dodatkowych dyżurów prawnika.

Dyżury psychologa w marcu, w języku ukraińskim i rosyjskim:

– w godzinach 15-22: poniedziałek 7 marca, czwartek 10 marca, poniedziałek 14 marca, wtorek 15 marca, środa 16 marca, poniedziałek 21 marca, wtorek 22 marca, środa 23 marca, czwartek 24 marca, środa 30 marca;

– w godzinach 22-6: piątek 11 marca, sobota 26 marca.

Dyżury prawnika w marcu:

– w poniedziałki w godzinach 18-20: 7 marca, 14 marca, 21 marca, 28 marca.

• NASZA SZKOŁA POMAGA UKRAINIE

• Nasza szkoła bierze czynny udział w pomocy Ukrainie w tej tragicznej sytuacji, w jakiej znaleźli się jej mieszkańcy. W ostatnim czasie zorganizowana była zbiórka rzeczowa. Dzięki hojności naszej społeczności zebrano m. in. żywność długoterminową, środki higieniczne i opatrunkowe, ubrania, koce, zabawki. Dużo osób zaangażowało się także w przygotowanie kanapek, które trafiają na granicę polsko-ukraińską.

Chcemy podziękować wszystim, którzy dołożyli swoją małą cegiełkę w pomoc Ukrainie. Niech okazałe dobro powróci do każdego z nawiązką.